Våre produkter

Fiberoptisk kabel

Fiberoptisk kabel, også kalt optisk fiberkabel, er en samling som brukes til å overføre informasjon via lyspulser. Fiberoptisk kabel er konstruert av en eller flere fiberoptiske fibre, forsterket og beskyttet med spesialmateriale for å ha gode fysiske egenskaper under telekommunikasjonslinjekonstruksjoner.

Optisk fiber er en teknologi som gjør at lys kan bevege seg langs tynne glassrør. Glassrør er med spesiell diameter, vanligvis 9/125 for tilkoblinger i enkeltmodus. Fibre produsert av forskjellige teknologier garanterer indikerte bøyeradius av røret av standardene G652D, G657 A1, G657 A2. Fiberkjerner er blekket med forskjellige farger, noe som gjør det enkelt å koble til under ledningskjerner.

Jera har forskjellige typer kabler som avhenger av bruksområde, for eksempel:
1) Hovedlinje fiberoptisk kabel
2) FTTH dråpe fiberoptisk kabel
3) Innendørs distribusjon fiberoptisk kabel
4) Kanalfiberoptisk kabel
Ulike typer kabel består av forskjellige komponenter og brukes til forskjellige applikasjoner. Noen applikasjoner krever vanntett, høy mekanisk styrke, UV-bestandig, og vi forsterker noe materiale (ståltråd, RFP, aramidgarn, gelé, PVC-rør osv.) I kabelen for å forbedre ytelsen.

Jera integrerte vellykket en fiberoptisk kabelløsning for GPON, FTTx, FTTH nettverkskonstruksjon. Optikkabelen vår kan brukes på sentrale sløyfer eller last-mile ruter for industribygninger, jernbane- og veitransport, industribygninger, datasentre og lignende.

Kabelen vår ble verifisert i fabrikkens laboratorium eller tredjepartslaboratorium, inspeksjon eller test inkludert innsettingstap og returtapstest, strekkfasthetstest, temperatur- og fuktighetssyklingstest, UV-aldringstest osv. Som er i samsvar med standardene i IEC-60794, RoHS og CE.

Jera tilbyr alt relatert passivt optisk nettverksdistribusjonstilbehør, for eksempel: fiberoptisk kabelklemme, fiberoptiske pacth-kabler, fiberoptisk skjøteslukning, fiberoptisk termineringsboks og etc.

Ta gjerne kontakt med oss ​​for fremtidig informasjon!